Švrček: "Bol to fantastický pocit po pol roku opäť nastúpiť za Skalicu."

Prinášame vám reportáž zo zápasu desiateho kola druhej najvyššej slovenskej súťaže.

MFK Skalica Domáci
2:0
FC Petržalka Hostia


MFK Skalica:

Junas - Hlavatovič, Milota (74. Švrček), Popović - Nagy, Mášik (85. Tomovič), Opiela (K), Frimmel - Blažek (90. Pospíšil), Haša, Šebesta
Náhradníci: (74.) Švrček, (85.) Tomovič, (90.) Pospíšil, Fruhauf, Milošovič, Hollý

FC Petržalka:

Valach - Horník, Ondruš, Szocs, Nemec - Kolčák, Edson Christina (87. Oravec), Turčák (87. Pochylý) - Gašparovič, Piroska (K), Almási
Náhradníci: Kamenár, Sopúch, Kupec, (87.) Oravec, Krisztín, Nagy, Pochylý

Štatistiky

Branky

Góly: 64. Šebesta, 82. Haša

Žlté karty
25. Blažek, 52. Opiela, 87. Tomovič - 18. Piroska, 63. Turčák, 90. Nemec
Počet divákov
812

Komentár

Prvá šanca zápasu prišla už v šiestej minúte z kopačky Dana Šebestu, ten sa rútil sám na brankára hostí, no ten jeho strelu vychytal. O 11 minút na to zahrozili jedným z mála streleckých pokusov aj hráči Petržalky, no Martin Junas dokázal hlavičku útočníka skrotiť. Našou najväčšou šancou prvého polčasu bol priamy kop v tesnej blízkosti šestnástky z 21. minúty. K lopte sa postavil Roman Haša a vyslal na Valacha dobre mierenú strelu ponad múr a chýbal len kúsok na to aby lopta zamierila do brány. Zvyšok polčasu sa odohrával prevažne v strede ihriska bez väčších ohrození jednej, či druhej brány.

Po začiatku druhého polčasu sme sa opäť ozvali prví my a znovu to bolo z priameho kopu. V 57. minúte si postavil loptu Marek Frimmel a vyslal delovku na brankára Petržalky, ten sa stihol po strele len obzrieť a mal obrovské šťastie, že lopta nastrelila len brvno v hornom rohu brány. Náš prvý gól prišiel v 64. minúte, kedy sme nastrelili tyč a lopta sa odrazila až k Danielovi mimo pokutového územia, ten sa do nej okamžite oprel a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a vsietil tak svoj prvý ligový gól v tejto sezóne a my sme sa ujali vedenia 1:0. V druhom polčase sme boli jednoznačne lepším tímom a Petržalka sa na našu polovicu pozrela len zriedka. Dôkazom toho bolo aj ďalšie nastrelené brvno v 68. minúte. Mihajilo Popović parádne naservíroval loptu z kraja ihriska na hlavu Filipa Blažka, jeho hlavička však znovu opečiatkovala len konštrukciu brány.

V 74. minúte prišiel moment, ktorý potešil každého Skaličana. Do hry sa po dlhých mesiacoch vrátil Lukáš Švrček po tom, čo vystriedal Milotu. Svoje prvé minúty komentoval Lukáš takto: ,,Bol to fantastický pocit po pol roku opäť nastúpiť za Skalicu, som veľmi rád, že ma podržal tréner a aj klub a že som už v plnej záťaži a že môžem pomôcť mužstvu." 

Definitívny klinec do rakvy zasadil v 82. minúte nik iný ako Roman Haša, ktorý ťažil z centra kapitána Opielu a poistil tak naše vedenie gólom na 2:0, čo bol aj konečný výsledok tohto zápasu.

Každý, kto zápas videl nemôže proti tomuto výsledku nič namietať, pretože Petržalka bola smerom dopredu nulová aj napriek prítomnosti strelca Almásiho. Je dôležité, že sme si po takom zápase, ako bol ten z Dubnice nad Váhom dokázali napraviť chuť jednoznačným výkonom a zdolali silného súpera. 

Ďalším zápasom, ktorý čaká našich chlapcov bude pohárový duel s Marcelovou a v nedeľu hráme ligový duel v ďalekom Trebišove, ktorý aktuálne okupuje poslednú priečku v tabuľke a za 10 zápasov má na konte len 3 body.