Niké ULK Slovnaft Futbalsfz

Vizitka klubu

Nová éra

MFK Skalica je mestský futbalový klub Slobodného Kráľovské mesta Skalica, ktorý posledné štyri sezóny pôsobí v najvyšších súťažiach na Slovensku. V sezóne 2014/2015 klub po prvýkrát v histórii postúpil do najvyššej súťaže Fortuna ligy pod vedením trénera Horného postúpiť do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. v nasledujúcej sezóne 2015/2016 sme túto súťaž opustili. V sezóne 2016/2017 nášmu mužstvu v konečnom účtovaní chýbal jediný bod na návrat medzi elitu. Dosiahli sme však historický úspech v podobe postupu do finále Slovenského pohára, v ktorom naši seniori pod vedením trénera Jozefa Kostelníka prehrali v Poprade po dobrom výkone so Slovanom Bratislava.

Úspěchy v lige aj pohári

V sezóne 2017/18 sme zimovali na prvej pozícii a hoci sa nám napokon nepodarilo postúpiť do Fortuna ligy, zahrali sme si baráž s FK Senica. Na domácom trávniku sme zvíťazili 2:1, ale keďže sme v odvete prehrali 0:1, zotrvávame aj naďalej v druhej najvyššej súťaži. V sezóne 2018/2019 sme napísali počas jesennej časti úspešný príbeh na dvoch frontoch. V ligovej súťaži máme sme skončili na vynikajúcom treťom mieste. Navyše sa nám darilo aj v Slovnaft Cup-e, keď sme sa cez dvoch popredných fortunaligistov (MFK Ružomberok a AS Trenčín) prebojovali až do štvrťfinále, ve kterém ale naša cesta skončila se sedemnásobným slovenským šampiónom MŠK Žilina.

Talentovaná mládež

Náš klub však nie je iba o mužstve dospelých. Vedenie klubu a široký trénerský zbor pracuje aj na pozdvihnutí mládeže. Mládež v klube napreduje výraznými krokmi vpred, keď náš klub vychováva futbalistov od ten najmenšej kategórie U5 až po U19.

O úspechu našich mládežníkov svedčí fakt, že v žiackych kategóriách sme sa prebojovali do najvyššej slovenskej súťaže. Najstarší dorastenci U19 v sezóne 2017/18 vyhrali 2. slovenskú ligu, ale zotrvali v nej aj do ďalšej sezóny, keď neuspeli v barážovom zápolení.

Osobnosti

Medzi najvýraznejšie osobnosti nášho klubu v blízkej minulosti, ktorí sa pričinili o najväčšie úspechy patria mená ako Zdenko Juraščík, Štefan Juríček, Jozef Mrva, Eduard Mareš, Marcel Zongor, Zdenko Pardubský, František Vašíček, Marián Cingel, Štefan Horný, Pavol Majerník či Peter Vaško.