Proti Liptovskému Mikulášu sme remizovali, doma však ostávame neporazení!

V 6. kole II. futbalovej ligy sa proti sebe na štadióne v Skalici stretli MFK Tatran Liptovský Mikuláš a naša MFK Skalica.
MFK Skalica Domáci
1:1
MFK Tatran Liptovský Mikuláš Hostia


MFK Skalica:

Junas- Frimmel, Hlavatovič, Karlík, Nagy - Mášik (73. Šebesta), Opiela (K), Tomovič - Blažek, Haša, Popović (84. Pospíšil)
Náhradníci: Fruhauf, Hollý, Milošovič, Milota, Pospíšil (84.), Šebesta (73.), Švrček

MFK Tatran Liptovský Mikuláš:

Gábriš - A. Krčík, Gerát, Lukáč (46. Bartoš), Staš (76. Václavík) - Nemergut, Kotora (92. Janec), Čery, Laura - Kucharčík (K), D. Krčík
Náhradníci: Slaniniak, Janec (92.), Václavík (76.), Bartoš (46.), Lišivka, Porubän, Kačerík

Štatistiky

Branky

Góly: 13. Haša - 52. Laura

Žlté karty
63. Kotora, 71. Krčík, 77. Gábiš
Počet divákov
675

Komentár

V 6. kole 2. futbalovej ligy sme hostili nášho odvekého súpera MFK Tatran Liptovský Mikuláš a na dažďom zmáčanom ihrisku sa odohral súboj tímov, ktoré v súťaži právom niečo znamenajú.

Prvou reálnou šancou v zápase bol náš rohový kop z desiatej minúty a hlavička síce našla adresáta v bielom trikote, následná hlavička však nemierila medzi tri tyče. Naši chlapci zachytili úvod zápasu naozaj dobre a už v 13. minúte pridal na svoje konto ďalší gól Roman Haša, ktorý sa dokázal najlepšie zorientovať v šestnástke a ako prvý sa dostal k odrazenej lopte po strele Filipa Blažeka a do odkrytej brány pohodlne skóroval. Po strelenom góle sa hra mierne vyrovnala a dejisko zápasu sa odohrávalo prevažne medzi šestnástkami oboch tímov, obe mužstvá bojovali o každú loptu. Ďalšia väčšia šanca prišla až v 33. minúte, kedy Nagy, cez ktorého išla väčšina výpadov na polovicu súpera, nacentroval loptu do šestnástky a súperova obrana tento pokus odvrátila len na roh, z toho však už také nebezpečie nevzniklo, keďže Liptáci loptu pohodlne dostali mimo ohrozenia brány. O tri minúty na to sa po prvý krát dostali k slovu aj hráči Liptovského Mikuláša a síce z štandardnej situácie z kraja šestnástky, zahrávajúci hráč sa rozhodol pre center, Junas bol ale pozorný a lopta skončila len v jeho rukaviciach. V prvom polčase sme boli nebezpeční najmä po centroch do šestnástky, ako v 38. minúte demonštroval náš kapitán Opiela, ktorý posadil mäkkú loptu na hlavu Popovića, brankár hostí však bol na správnom mieste a jeho hlavičku vyrazil.

Úvod druhého polčasu znovu patril nám a strážca svätyne Gábriš musel opäť predviesť svoj um, keď vychytal jedovku z kopačky Filipa Blažka. Roman Haša bol aj dnes pri chuti a ukázal svoj čuch pre góly po zaváhaní súperovej obrany, kedy si všimol, že brankár hostí je o niečo ďalej z brány, ako by mal a tak sa ho pokúsil šalamúnsky prelobovať z polovice ihriska, Gábriš bol ale pohotový a nenechal sa zaskočiť. V 52. minúte prišlo vyrovnanie zo strany hostí a autorom gólu bol strelec deviatich gólov z minulej sezóny Ľuboslav Laura. Streleným gólom sa do hry dostali viac Liptáci a v pohotovosti bola naša obrana a brankár, ktorí čelili viacerým nebezpečným situáciám. V 57. minúte sa skalický gólman musel poriadne natiahnuť aby chytil prudkú prízemnú strelu k tyči a v 66. minúte pri nás stála aj trocha šťasteny, pretože útočiaci hráč Tatrana nastrelil z úniku stredom len vonkajšiu časť tyče. Azda najväčšia šanca hostí uchmatnúť si tri body prišla v 72. minúte po skrumáži v našom malom vápne. Lopta sa odrážala medzi nohami hráčov, až si razila cestu do našej siete, pohotový Junas ju však stihol stiahnuť tesne pred tým, než prekročila bránkovú čiaru. 

Naša útočná trojica sa ešte v posledných desiatich minútach zápasu snažila výsledok zvrátiť na našu stranu, strelecké pokusy Blažka, či Hašu končili len na rukaviciach Gábriša a obe mužstvá sa tak rozišli nerozhodne.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Prvý polčas sme sa držali pred ich šestnástkou a na začiatku druhého polčasu mal Filip Blažek veľkú šancu, potom sme stratili pár lôpt v strede ihriska a súper sa dostal do hry a podarilo sa mu vyrovnať. Chceli sme vyhrať, no dopadlo to ako to dopadlo a pokúsime sa priniesť tie body z Komárna späť.“