Zotavujúci sa Švrček a Šebesta​ sa pomaly vracajú do zápasového tempa

Zraneniam sa dá preventívne predchádzať rôznymi cvičeniami alebo strečingom, niekedy však aj napriek maximálnemu vynaloženému úsiliu sa športovci zraneniam nevyhnú a skôr či neskôr je ich profesionálna kariéra podrobená aj takejto nepeknej a psychicky náročnej skúške.

Daniel Šebesta a Lukáš Švrček si za posledné mesiace prešli náročnou rehabilitáciou a postupne sa zapájajú do tréningových a zápasových procesov mužstva, pričom prvý menovaný nastúpil na svoj prvý súťažný zápas po dlhých piatich mesiacoch. Proti Podbrezovej začal zápas v základnej zostave ako záložník a hral až do 67. minúty a svojím svedomitým a bojovným výkonom pomohol chalanom k zisku cenných troch bodov. „Okolo tej 65. minúty som to koleno opäť zacítil, tak som sa vypýtal dole z ihriska,“ povedal Daniel Šebesta na manko svojich prvých súťažných minút novej sezóny. „Dostávam sa do kondície a čoskoro budem pripravený odohrať väčší počet minút,“ prezradila skalická jedenástka.

S podobnými problémami sa potýkal aj hráč s číslom 6, obranca Lukáš Švrček. „Asi 5 mesiacov dozadu mi magnetická rezonancia ukázala, že mám natrhnuté väzy v kolene a po 4 mesiacoch, kedy mal byť tento typ zranenia už dávno zahojený, som šiel znovu na magnetickú rezonanciu do Malaciek a tam mi povedali, že mám poškodený meniskus aj chrupavku, čo si vyžiadalo operáciu, momentálne je to päť týždňov po operácii a už naplno trénujem s mužstvom a o týždeň-dva by som mal byť pripravený naskočiť do zápasu“ prezradil výbornú správu pre fanúšikov k svojmu zdravotnému stavu Lukáš Švrček„Už mi chýba vybehnúť na trávnik po boku chalanov,“ dodal so smiechom na záver. 

Obaja naši miláčikovia si za posledné týždne prešli neľahkým obdobím, no zvládli to bravúrne ako praví profesionáli a majú stále plnú dôveru vedenia mužstva. My im želáme obom skorý stopercentný zdravotný stav, nech môžu na ihrisku preháňať súperov a tešiť fanúšikov svojou hrou!