Čo nám prezradili štatistiky jednotlivcov?

V prvom diele sme sa pozreli na súhrnné tímové štatistiky za jesennú časť. Teraz si zanalyzujeme štatistické ukazovatele jednotlivcov.

Naši traja futbalisti majú na konte plnú ligovú minutáž – Martin Junas, Lukáš Hlavatovič a Lukáš Opiela. Mimochodom, v 16-člennom ligovom pelotóne okrem našej trojice nevynechalo ani minútu už len ďalších jedenásť hráčov. Okrem vyššie spomenutých hráčov nastúpil do všetkých ligových duelov aj Martin Nagy, Mihajilo Popović a Martin Mášik. Kvarteto Nagy, Hlavatovič, Popović a Mášik hrali aj vo všetkých štyroch pohárových stretnutiach, takže dovedna absolvovali v jesennej časti maximálnu možnú porciu 21 súťažných duelov.

Výnimočným zjavom spomedzi všetkých je Lukáš Hlavatovič. Nielenže nastúpil do všetkých ligových duelov v tejto sezóne, ale plnú zápasovú porciu absolvoval aj v minulom ročníku (30). Keď k tomu pripočítame aj pätnásť záverečných duelov v sezóne 2017/18, prídeme k výslednému číslu 62 ligových zápasov v rade, do ktorých Lukáš Hlavatovič nastúpil. Spolu so Slovnaft Cup-om je tento výpočet ešte bohatší o deväť duelov - 71!

Aspoň do jedného ligového duelu nastúpilo na jeseň 16 našich hráčov v poli a jeden brankár. Svoju prvú druholigovú minútu absolvoval v jesennej derniére David Fruhauf. Svoj prvý druholigový gól strelil proti rezerve bratislavského Slovana Mário Hollý.

Najlepším strelcom jesennej časti celej druhej ligy sa stal náš Roman Haša. V prebiehajúcej sezóne si na svoje konto pripísal štrnásť presných zásahov (o päť viac ako vlani v tomto čase) a tabuľke kanonierov kraľuje s trojgólovým náskokom pred Róbertom Polievkom a Ladislavom Almásim. Okrem Hašu sa do našej streleckej listiny zapísala aj ďalšia osmička futbalistov: Daniel Šebesta (7), Filip Blažek (4), Mihajilo Popović (3), Mário Hollý (1), Daniel Pospíšil (1), Marek Frimmel (1), Martin Mášik (1) a Lukáš Opiela (1).

Dvaja naši hráči zažili viacgólové zápasy. Dvakrát sa tešil z dvojgólového nástrelu Roman Haša (doma proti Podbrezovej a na pôde Trebišova), jeden dvojgólový zápas odohral Daniel Šebesta (v 14. kole proti Šamorínu).

Pozornosť si nezaslúži len pohľad na samotných strelcov gólov, ale aj na hráčov, ktorí si svojou aktivitou vypýtali fauly, z ktorých vyplynuli gólové priame kopy a penalty. Trikrát sme zo štandardky skórovali vďaka faulom na Hašu, dvakrát po fauloch na Blažeka a raz po nedovolenom zákroku na Mášika, Šebestu a Hlavatoviča.

Najviac gólových asistencií (4) si na jeseň pripísala dvojica Frimmel a Opiela. S tromi asistenciami im sekunduje Blažek. Po dve asistencie pridalo kvarteto Mášik, Tomovič, Šebesta a Haša. Po jednej gólovej asistencii si pripísali: Nagy, Milota, Pospíšil, Švrček, Hlavatovič a Hollý.

V bráne počas ligovej jesene odvádzal tradične výborné výkony Martin Junas, inkasoval dovedna osemnásť gólov, šesťkrát si udržal čisté konto.

Štatistiky jednotlivých hráčov, aktualizované po každom ligovom kole, nájdete TU.

pozn. analýze podrobujeme len ligové zápasy, vzhľadom na rozdielnu kvalitu súperov v Slovnaft Cup-e by boli súhrnné štatistiky skresľujúce.