Z Petržalky si odvážame bod

Náš posledný tohtosezónny ligový duel na súperovom ihrisku skončil zmierlivou remízou 2:2.

FC Petržalka Domáci
2:2
MFK Skalica Hostia


FC Petržalka:

Vozár – Horník, Szöcs, Sopúch, Kozlovský, Vician, Nagy, Turčák (86. Sombat), Piroska (C), Gašparovič (60. Kosorin), Prekop

MFK Skalica:

Junas – Mášik, Hlavatovič, Milota, Frimmel – Opiela (C), Nagy – Tomovič, Matić, Pospíšil (83. Hollý) – Blažek (89. Kovaľ)

Štatistiky

Branky

Góly: 31. Gašparovič, 78. Turčák – 56. Pospíšil, 65. Blažek

Žlté karty
Tomovič, Pospíšil, Milota
Červené karty
67. Prekop, po 2. ŽK
Počet divákov
850

Komentár

Hneď v tretej minúte sme zahrávali priamy kop, Opiela vyslal loptu do pokutového územia, hlavou ju Milota usmernil tesne vedľa domácej brány. Na druhej strane sa v ôsmej minúte zo strednej vzdialenosti zastreľoval Piroska, jeho pokus smeroval vysoko nad. V trinástej minúte dobre zakombinovala dvojica Horník – Gašparovič, avšak Frimmel bol pripravený a ukončil akciu Petržalčanov. O sedem minút zakončoval zo strednej vzdialenosti Kozlovský tesne vedľa. Po prihrávke od Opielu to skúšal z úctyhodnej diaľky aj Nagy, namieril len do rukavíc pripraveného Vozára. V 27. minúte sa snažil Nagy vysunúť Pospíšila, pred ním však dobre zapracoval jeden z obrancov Petržalky. Po polhodine hry sa rútil po pravom krídle Tomovič, vyslal nepríjemný center do pokutového územia, ale Vozár dokázal loptu usmerniť do bezpečia. O minútu sa už menilo skóre, domáci sa presadili zásluhou Gašparoviča, ktorého našiel na zadnej žrdi Piroska. Tri minúty pred koncom prvého dejstva hlavičkoval Vician z „päťky“ tesne vedľa. Bezprostredne pred koncom prvého dejstva zahrávali domáci dva rohové kopy, z ktorých gólovo nezapršalo. Tímy odišli po prvom dejstve do šatní za stavu 1:0 pre Petržalku.

Po troch minútach druhého dejstva prihral z pravého krídla Tomovič do pokutového územia Blažekovi, ten sa pohral s protihráčmi, lopta sa napokon dostala k Frimmelovi, ktorého pokus domáci zblokovali na rohový kop. O 120 sekúnd sme sa rútili tentoraz po ľavom krídle, domáci našu aktivitu zastavili nedovoleným zákrokom. Z následného priameho kopu namieril Opiela tesne vedľa pravej žrde. V 56. minúte sme sa tešili z vyrovnania, center z ľavej strany prijal Tomovič, loptu v pokutovom území posunul Pospíšilovi, ktorý sa nemýlil! V 63. minúte priťukol Matić loptu Opielovi, náš kapitán namieril len tesne vedľa Vozárovej brány. O dve minútky sa udiala zaujímavá situácia, domáci brankár neudržal loptu, dobre čítal hru Pospíšil, ktorý sa jej zmocnil a prihral Blažekovi, ktorý nás poslal do vedenia 2:1. Na druhej strane sa v 68. minúte pokúsil o zakončenie Nagy, dobre k nemu dostúpil Milota a nedoprial mu dostatok času na to, aby dokázal ohroziť Junasa. V 78. minúte sa opäť menilo skóre, tentoraz však padol gól do našej siete, keď Turčák predviedol krásne sólo, Junas sa mu snažil vybehnutím zmariť gólovú situáciu, ale vyrovnaniu napokon nezabránil. Takmer vzápätí sme mohli ísť naspäť do vedenia, Opielov pokus sa však len obtrel o pravú žrď. V záverečných minútach sa snažili oba celky nakloniť zápasové misky váh na svoju stranu. Skóre sa však už nezmenilo, z Petržalky si po remíze 2:2 odvážame jeden bod.