Čo nám prezradili tímové štatistiky?

Keďže nám ligová jeseň už skončila, my sa môžeme s odstupom času pozrieť na to, ako sa nám vodilo z pohľadu tímových štatistík.

Pod vedením staronového kormidelníka Jozefa Kostelníka sme odohrali na jeseň sedemnásť ligových zápasov. Na konto nám pribudlo 35 ligových bodov, čo nám vynieslo priebežnú tretiu pozíciu, s trojbodovou stratou na Dubnicu nad Váhom a Banskú Bystricu. Po sedemnástich kolách máme na konte 11 víťazstiev, 2 remízy a 4 prehry. Na domácej pôde sme získali 25 bodov (8-1-0) pri skóre 20:4. Na hosťujúcich trávnikoch sme odohrali o jeden zápas menej, na konto sme si pripísali 10 bodov (3-1-4) so skóre 13:14. Pod vedením trénera Kostelníka sme v lige doma neprehrali už 29 zápasov v rade!

Teší nás aj vysoko pozitívne skóre 33:18. Viac gólov ako my strelila len Banská Bystrica (40) a Dubnica (38), tieto tímy však inkasovali viackrát ako my. Menej ako 18 inkasovaných gólov mal len Poprad (16), rovnako ako my inkasovali ešte Košičania.

Čo sa týka strelených gólov, až 21 (63%) sme ich vsietili z hry (pričom 18-krát sme zakončovali zvnútra pokutového územia a 3-krát spoza neho). Zo štandardných situácií sme sa presadili 12-krát (5-krát pokutové kopy, 5-krát rohové kopy a 2-krát priame kopy). 

Ako možno vidieť aj na grafike, z pohľadu časového rozloženia strelených gólov (keď si rozdelíme zápas na tri tretiny), sme sa v prvých 30-minútach strelecky presadili 9-krát (30%), v rozmedzí 31. až 60. minúty sme strelili tiež 9 gólov (30%). Zvyšných 15 (40%) presných zásahov sme pridali v záverečných tridsiatich minútach.

Pri pohľade na inkasované góly vidíme, že v prvej tretine hracieho času sme inkasovali 5 gólov (28%), v druhej tretine hracieho času 4 góly (22%), v záverečných tridsiatich minútach sme inkasovali dovedna 9 gólov (50%). Z celkového počtu 18 inkasovaných gólov sme ich dostali 12 z hry (pričom všetky zvnútra pokutového územia). Zo štandardných situácií sa naši súperi presadili 6-krát (z toho 3 góly sme dostali z pokutových kopov).

Ak sme šli v zápase do vedenia (12-krát), až v desiatich prípadoch sme napokon dotiahli duel aj do víťazného konca. Raz sme remizovali a raz sme stratili víťazstvo (proti Žiline B). Ako prví sme inkasovali v štyroch zápasoch, tri z nich sme napokon aj prehrali, raz sme dokázali doviesť zápas do remízového konca.

V prvej časti štatistického pohľadu sme sa venovali tímovým štatistikám z celkového pohľadu. V ďalšej časti sa pozrieme na štatistiky jednotlivcov.

pozn. analýze podrobujeme len ligové zápasy, vzhľadom na rozdielnu kvalitu súperov v Slovnaft Cup-e by boli súhrnné štatistiky skresľujúce.