Víťazne aj nad Kroměřížom, premiérový gól Hollého v našom "áčku"

V druhom prípravnom zápase sme privítali na našej umelej tráve Slaviu Kroměříž.

MFK Skalica Domáci
2:0
SK HS Kroměříž Hostia


MFK Skalica:

1. polčas: Milošovič – Švrček, Hlavatovič, Milota, Pospíšil – Nagy – Hollý, Matić, Mášik, Kovaľ – Haša

2. polčas: Junas – Kovaľ, Majerník, Milota, Pospíšil – Opiela, Mášik – Frimmel, Matić, Hollý – Šebesta

Štatistiky

Branky

Góly: 26. Hollý, 81. Pospíšil

Počet divákov
0

Komentár

Hneď v úvode stretnutia vyslal nebezpečný pokus Haša, ale Toman ju končekmi prstov vytesnil na rohový kop. V deviatej minúte sa dostával po narážačke s Mášikom do príležitosti Hollý, ale tiesnený hosťujúcimi stopérmi z toho nedokázal vyťažiť viac. Vzápätí vyzval Mášik k streleckému pokusu Hašu, ale lopta smerovala len do stredu brány. V jedenástej minúte sa dostal po dlhej centrovanej lopte dopredu Kovaľ, ale napokon bol z toho len rohový kop. Po pätnástich minútach hry potiahol loptu po pravom krídle Kovaľ, na zadnej žrdi našiel Matića, ktorý ju netrafil podľa predstáv. V 22. minúte sa pokúsili hostia prekvapiť našu defenzívnu líniu dlhým nákopom za obranu, ale všetko s pokojom vyriešil Milošovič. V 26. minúte sme sa dostali do vedenia, Hollý vbehol z pravej strany do pokutového územia a presnou strelou prekonal pomedzi nohy hosťujúceho brankára. K zakončeniu ho vyzval peknou prihrávkou Haša. Aj naďalej sme obliehali hosťujúcu bránu, v 37. minúte sa po kombinácii viacerých hráčov dostal do zakončenia Švrček, ale bol z toho napokon len rohový kop pre naše mužstvo. Po faule na Hašu sme na sklonku polčasu zahrávali pokutový kop, ale českému legionárovi vystihol hosťujúci brankár smer lopty.

V úvodných minútach druhého dejstva sa po zaváhaní hosťujúceho brankára snažil dostať k lopte Hollý, ale napokon si so situáciou obrana Kroměříža poradila. Do príležitosti sa v 60. minúte dostal po zaváhaní hosťujúceho brankár Frimmel, ale netrafil odkrytú bránu. Vzápätí si pripísal na svoje konto zákrok aj Junas. O dve minútky neskôr síce hosťujúca defenzíva najskôr odvrátila nebezpečenstvo prameniace z rohového kopu, ale lopta sa dostala po Frimmelovom centri opäť do pokutového územia. Milotova hlavička však smerovala tesne vedľa brány. V priebehu dvoch minút sa dostal dvakrát do zakončenia Hollý, ale ani raz na hosťujúceho brankára nevyzrel. V 70. minúte sa musel natiahnuť aj Junas, ktorý šikovne odvrátil rukavicou loptu do bezpečia. O jedenásť minút neskôr vystihol prihrávku hosťujúcej defenzívy Pospíšil, vydal sa do samostatného úniku, zasekol si brankára a bezpečne poslal loptu do siete – 2:0. Vo zvyšných minútach sa už skóre stretnutia nezmenilo.

Mário Hollý, strelec svojho premiérového gólu v seniorskom tíme Skalice: "'Cyro' Haša mi poslal krásnu loptu a pre mňa už nebol problém, aby som ju poslal do siete. Snažím sa čo najviac priučiť od skúsenejších chalanov. Hoci nám tréneri naordinovali na pondelok voľno, ja sa budem musieť už dnes učiť, keďže ma čakajú v škole skúšky. Chodím v Skalici na strojnícku školu, ale dá sa to zvládať, keďže mám individuálny študijný plán."